Miliarder Mike Novogratz: Cena Bitcoin może osiągnąć $500K już w 2024 roku

Miliarder inwestor Mike Novogratz podzielił się swoimi najnowszymi przemyśleniami na temat Bitcoina podczas wywiadu z Michaelem Saylorem, współzałożycielem, prezesem i dyrektorem generalnym MicroStrategy Inc, podczas niedawnego wydarzenia „Bitcoin for Corporations“.

Novogratz jest założycielem i dyrektorem generalnym Galaxy Digital

Były zarządzający funduszem hedgingowym Novogratz jest założycielem i dyrektorem generalnym Galaxy Digital, „innowatora w dziedzinie zróżnicowanych usług finansowych i zarządzania inwestycjami w sektorze aktywów cyfrowych, kryptowalut i technologii blockchain.“

Novogratz rozpoczął od przedstawienia Galazy Digital:

„Mamy Bitcoin i inne monety w naszym bilansie. Mamy ponad 90 inwestycji venture w tej przestrzeni. Zainwestowaliśmy w giełdy, w przechowywanie, w protokoły, w rewolucję zdecentralizowanych finansów, w całej przestrzeni. Prowadzimy sprzedaż i działalność handlową. Jesteśmy więc dużymi dostawcami płynności. Obracamy ponad miliardem dolarów dziennie w tokenach, a więc będziemy tworzyć głębokie rynki dla każdego, kto ich potrzebuje.

„Mamy jedną z największych firm zajmujących się instrumentami pochodnymi, sprzedając produkty strukturyzowane, wykonując instrumenty pochodne dla firm wydobywczych, innych korporacji, które chcą ograniczyć swoje ryzyko lub zastąpić strategie na swoim Bitcoin Pro. Mamy biznes bankowości inwestycyjnej, idąc do korporacji – głównie korporacji w firmie kryptowalutowej, ale nie tylko – i dostarczając ekspertyzę….

„I mamy produkt zarządzania aktywami: mamy jedyny fundusz Bitcoin wyceniony przez Mercer. Stworzyliśmy indeks kryptowalutowy Bloomberg Galaxy, który miał być i myślę, że będzie S&P 500 tej przestrzeni… Właśnie teraz uruchamiamy fundusz Ether i mamy fundusz o wartości 300 milionów dolarów, który inwestuje w przestrzeń wirtualną – nazywamy go Galaxy Interactive…“.

Jeśli chodzi o jego spojrzenie na cenę Bitcoina, Novogratz miał do powiedzenia tak:

„Myślę, że trafiliśmy w punkt krytyczny w tym efekcie sieciowym, o którym mówiłem, a mój podstawowy przypadek jest taki: jeśli spojrzę na Bitcoin jako procent złota, myślę, że Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgadza. Będą myśleć: „Nie, to będą pieniądze. To będzie blockchain wszystkich blockchainów“, ja po prostu tak nie uważam. Myślę, że ma piękną aleję jako magazyn wartości. Został doskonale zaprojektowany jako magazyn wartości…

„Myślę o tym jak o tym, ‚Jaki procent kapitalizacji rynkowej stanowi złoto?‘ Stanowimy około 6% kapitalizacji rynkowej złota. W moim odczuciu do końca roku, z łatwością osiągniemy 10%. Tak więc, to prowadzi cię do Bitcoin $55,000-$60,000. Wiem, że jak tylko dojdziemy do 10, będziemy mówić: „Dlaczego 10? Dlaczego nie 20? A kiedy dotrzemy do 20, będziemy 50, a potem będziemy 100.

„I tak, pod koniec tego roku będę miał 60.000$, a w 2024-2025 będę miał 500.000$… To nie dzieje się z dnia na dzień. To się dzieje z coraz większą edukacją, z coraz większą ilością seminariów takich jak to, z coraz większą ilością społeczności kupujących do idei.“

W ubiegły czwartek (11 lutego) Novogratz skomentował na Twitterze dwie ważne wiadomości dotyczące kryptowalut

Po pierwsze, w odniesieniu do ogłoszenia Mastercard z 10 lutego, że „wprowadza kryptowaluty do swojej sieci“, powiedział:

„Wiadomość Mastercard jest ogromna. Kilka miesięcy temu byłoby to wszystko, na czym skupiłaby się społeczność kryptowalutowa w nadchodzącym miesiącu. Teraz otrzymujemy tak wiele dobrych wiadomości, że prawie przechodzi to niezauważone. Pozwól mi powtórzyć. To jest ogromna wiadomość. Adopcja kryptowalut jest tutaj“.

Jeśli chodzi o ogłoszenie przez Bank of New York Mellon Corporation („BNY Mellon“) w dniu 11 lutego, że buduje „prototyp skierowany do klienta, który ma być pierwszą w branży platformą cyfrowego powiernictwa i administracji multi-asset dla tradycyjnych i cyfrowych aktywów“, powiedział:

„Jeśli pozostały jakiekolwiek wątpliwości, że instytucjonalne stado nadchodzi, nie powinno ich być. witamy w erze kryptowalut“.