Działalność programistów Ethereum przekracza bitcoiny w 2020 roku: raport

Bitcoin nie jest już siecią numer jeden z ulicą działalności deweloperskiej. Ethereum chwyciło ten płaszcz.

Tak wynika z raportu opublikowanego przez Electric Capital, firmę venture capital. Autorem artykułu jest Maria Shen, wspólnik w firmie. Według tego raportu co miesiąc do sieci Ethereum dołącza ponad 300 deweloperów w górę, a ten napływ oznacza, że ​​wielu nowych programistów jest bardziej przyciąganych do sieci Ethereum niż do Bitcoin i innych platform.

Drugie miejsce wprowadza w błąd

Po pierwsze, warto zauważyć, że Ethereum nadal rosło i rozwijało się przez ostatnią Crypto Winter, a koniec tego trudnego czasu zakończył się poważną podwyżką cen kryptowalut. Są ludzie, którzy wierzą, że sieć Bitcoin jest bardziej aktywna niż jakakolwiek inna sieć kryptograficzna. Według Electric Capital ta teoria jest fałszywa.

Istotą raportu była ocena wyników po śledzeniu różnych ekosystemów kryptograficznych opartych na łańcuchu bloków. Deweloper jest liczony jako aktywnie przyczyniający się do rozwoju sieci blockchain, o ile pracuje nad czymś z nią związanym. Według tej metryki sieć Ethereum jest ponad 4 razy bardziej aktywna niż sieć Bitcoin. W związku z tym umieszczanie Ethereum na drugim miejscu po Bitcoinie jest mylące.

DeFi zyskuje na sile

Jednym z kluczowych czynników, który znacznie przyczynił się do zwiększonej aktywności w sieci Ethereum, jest rozprzestrzenianie się różnych projektów DeFi. Ethereum jest gospodarzem wielu projektów kryptograficznych, a wielu programistów konfiguruje platformy DeFi do działania w łańcuchu.