Bitcoin [BTC] i kropla złota z pozytywną informacją w handlu światowym

Dwa ostatnie komunikaty rządu amerykańskiego w sprawie poprawy handlu z Unią Europejską i jej rywalem gospodarczym, Chinami, są bardzo dobre dla rynku akcji. Wydaje się jednak, że powoduje to spadek sprzedaży złota i Bitcoin System. Obawy związane z inflacją również nie są dobre dla aktywów „bezpiecznej przystani“.

Amerykańskie rynki akcji otworzyły się z pozytywną luką we wtorek, obecnie notowane są na ATH na poziomie 3433 USD. Z kolei Bitcoin i Gold spadły odpowiednio o 3,1% i 0,53%. Cena Bitcoin [BTC] po 15: 30 godzinach UTC w dniu 25 sierpnia 2020 roku wynosi 11.370 dolarów.

Partycypuj i zdobądź udział w wysokości 150.000 USDT
spx 500 bitcoin złoty
S&P 500, Gold and Bitcoin Daily Chart (TradingView)

Umowy handlowe
Stany Zjednoczone i Unia Europejska przyjęły porozumienie (w rozmowach od 2018 r.) w celu wzmocnienia handlu między tymi dwoma narodami. Porozumienie o obniżeniu ceł między UE a Stanami Zjednoczonymi będzie korzystne dla gospodarek obu krajów.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Viking Conquest! Zagraj teraz!
Te obniżki taryf są pierwszymi wynegocjowanymi przez USA i UE obniżkami ceł od ponad dwóch dekad.

Na bardziej znaczącym, chińskim froncie, pozytywna wiadomość dla gospodarek pojawiła się wraz z eskalacją rozmów na temat wdrożenia pierwszej fazy porozumienia. Wicepremier Chin Liu 24 sierpnia prowadził rozmowy w tej sprawie z amerykańskim odpowiednikiem Stevenem Mnhuchinem i ambasadorem Lighthizer.

Końcowe oświadczenie zawarte w ogłoszeniu o wezwaniu mówi,

Obie strony widzą postępy i są zobowiązane do podjęcia kroków niezbędnych do zapewnienia powodzenia porozumienia.

Japonia i Wielka Brytania również osiągnęły wczoraj porozumienie w sprawie „umowy o wolnym handlu“, które oczekuje na ratyfikację w przyszłym tygodniu.

Palce skrzyżowane na czwartek
W czwartek Jerome Powell, przewodniczący Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, wygłosi przemówienie na dorocznej konferencji w Jackson Hole w Wyoming. Jego ogłoszenie będzie dotyczyło „Średniej inflacji“, co oznacza, że przez pewien czas inflacja może być wyższa niż normalnie.

W czasach wysokiej inflacji, złoto dobrze sobie radziło w przeszłości. W związku z tym utrzymywanie się obecnych trendów wskazuje na pozytywną reakcję rynku. Niemniej jednak, rynek już wydaje się wyceniać we wszystkich informacjach. Pomimo obaw związanych z inflacją, ożywienie gospodarcze wydaje się mieć pierwszeństwo przed aktywami „ryzykownymi“.